Připravujeme

 

KALAHARI


V první polovině roku 2017 vyroste v centrální části zoo mezi rybníčkem a nástupištěm safarivláčku nový pavilon KALAHARI, jehož obyvateli budou čtyři velmi atraktivní druhy afrických zvířat. Jednoznačnou hvězdou mezi nimi budou surikaty, které spolehlivě dokáží pobavit děti i dospělé. Vedle nich najdou nový domov damani, hrabáči a medojedi. V současné době zoo chová surikaty pouze v malé, ne zcela vhodné expozici a damany skalní zatím jen v zázemí bez kontaktu s veřejností. Hrabáč kapský a medojed kapský jsou pak druhy, které v Olomouci ještě nebyly. V Evropě je zájemci mohou vidět jen v několika málo zahradách. Vnitřní prostor pavilonu bude doplněn malými terarijními expozicemi a insektárií s živočichy vyskytujícími se v příslušné části Afriky. První návštěvníky by měl pavilon přivítat ve svých prostorách v rámci hlavní sezóny 2017.

Zde najdete: surikata, daman skalní, medojed kapský, hrabáč kapský

 

SAFARI V ZOO OLOMOUC

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. Koncept je postupně přebudovat celkem 17 původních výběhů do 5 rozlehlých areálů, jejichž celková výměra dosáhne přibližně 19 hektarů. Tyto areály budou svým pojetím koncipovány do tematických zoogeografických zón: Euroasie, Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida. Návštěvníci můžou vjíždět do areálu jako pasažéři safari vláčku, který dříve projížděl pouze po obchůzkové trase zoo. Takto se návštěvníci dostanou i do částí zoo, jež dosud nikdy nebyly veřejnosti přístupné a zároveň bude trasa safarivláčku odkloněna od obchůzkové.

Stavba Safari v Zoo Olomouc je v realizační fázi rozvržena následovně:

Euroasie - otevřena v roce 2013 
Zde najdete: zubr evropský, los evropský, kozorožec kavkazský, sika vietnamský, muflon, koza bezoárová, daněk mezopotámský

Afrika - otevřena v roce 2015
Zde najdete: oryx jihoafrický, žirafa Rothschildova

V dalších letech jsou plánovány tyto etapy:

Amerika
Zde najdete: vlk arktický


Austrálie
Zde najdete: emu hnědý, klokan rudý, klokan parma

Arktida
Zde najdete: sob polární

Fotogalerie