Časté dotazy

 

Je možné v zoo platit bezhotovostně a vybrat si zde peníze?
Na pokladnách zoo a v restauraci Pod Věží jsou k dispozici platební terminály, na nichž je možné platit i za pomoci běžných typů platebních karet. Platby v eurech bohužel nepřijímáme. V prostoru hlavního vstupu do zoo se nachází bankomat Fio banky, a.s., kde je možné si během celého dne vybrat hotovost.

Platební karty

Jakými typy benefitních platebních karet můžete zaplatit vstupné?
Na pokladnách můžete vstupné zaplatit i benefitními platebními kartami. Od partnerských společností přijímáme karty eBenefity (UP Česká repunlika, s.r.o.), Flexi Pass CARD a Multi Pass CARD (Sodexo Pass Česká republika a.s.) a Edenret Benefits a Edenred Benefits FKSP (Edenred CZ s.r.o.).

Jaký typ poukazů lze uplatnit při koupi vstupného?
Nejčastěji využívané poukazy:

Poukazy

Může do vaší zoo pes?
Každého majitele čtyřnohého přítele jistě potěší zpráva, že psi jsou u nás srdečně vítání. Váš pejsek může do zoo po zaplacení vstupného, které pro psa činí 100 Kč. Pro bezpečí zvířecích obyvatel zoo i ostatních návštěvníků je potřeba, aby u psa nechyběl nasazený náhubek. Pouze u pavilonů a průchozích výběhů (klokani, makaci) Vás žádáme, abyste do nich vstupovali bez psa. V pavilonech by setkání němých tváří totiž nemuselo být němé a hlasité projevy by mohly způsobit mezi zvířaty neklid. Jistě na vás Váš pejsek rád počká, a aby se mu čekání zpříjemnilo, připravili jsme pro něj speciální místa, kde může zahnat žízeň. Při platbě vstupného si můžete také na našich pokladnách vyzvednout sáček pro případ potřeby úklidu po vašem čtyřnohém příteli.

Máme šestiměsíční štěně yorkshira, které není zvyklé na náhubek, můžeme ho vzít s sebou k vám do zoo?
Samozřejmě chápeme, že u tak malých plemen je sehnat náhubek těžké a jeho používání není obvyklé a standartní. Ve výjimečných případech návštěvníky s pejskem pouštíme do zoo bez náhubku s prosbou, aby si pejska pozorně hlídali kvůli bezpečí ostatních návštěvníků i pejska samotného. S pejskem je však zakázáno vstupovat do vnitřních pavilonů a průchozích výběhů. V případě problémů v průběhu prohlídky může dojít k tomu, že budou zaměstnanci zoo na nasazení náhubku trvat. Vstupné za pejska činí 100 Kč.

Chceme navštívit zoo se třídou v rámci školního výletu, s jakým vstupným máme počítat?
Návštěv školních skupin všech stupňů ať už kvůli výuce v přírodním prostředí nebo jen jako atraktivní cíl výletu si velmi vážíme. Důkazem toho je snížené vstupné pro školy v rámci školního roku, které platí pro žáky mateřských, základních i středních škol, věk tudíž není rozhodující. Cena je 70 Kč za žáka, na každých 10 žáků má jeden pedagogický doprovod vstup zdarma. Pokud by byl doprovázejících pedagogů vyšší počet (než jeden na 10 žáků), mají tito vstup rovněž za 70 Kč.

  • Snížené vstupné (tzn. 70 Kč) platí v rámci celého školního roku, včetně víkendů.
  • Snížené vstupné mají pouze školy během školního roku, pro táborníky platí sazba dle ceníku.

Je možné na parkovišti u zoo parkovat autobus?
Bohužel, na naše parkoviště se s autobusem nedostanete, jelikož do Darwinovy ulice je zákaz vjezdu pro autobusy. Parkování pro autobus je možné na parkovišti u restaurace Fojtství.

Mohu v rámci letních prázdnin uplatnit studentskou slevu? Vztahuje se sleva v tomto období i pro školy, nebo příměstské tábory?
Jako jednotlivec můžete uplatnit studentskou slevu po celý rok. Školáci coby skupina ji mohou využít jen v průběhu školního roku (od září do června), nikoliv o prázdninách. Táborníků se týká vstupné standardní.

Platíme coby pedagogický doprovod vstupné?
Na pedagogický doprovod myslíme a za spolupráci s Vámi, učiteli jsme rádi. V případě, že doprovázíte děti, je pro Vás do zoo vstup zdarma v počtu 1 pedagog na každých 10 dětí.

Mohu jako vozíčkář navštívit zoo?
Téměř celý areál olomoucké zoo (kromě výběhu makaků) včetně pavilonů a restaurace Pod Věží je schůdný a přístupný i pro handicapované spoluobčany. Bezbariérový přístup do pavilonu žiraf je zajištěn speciálním výtahem. Pro návštěvníky na vozíčku jsou přizpůsobeny toalety v budově hlavního vchodu, na dětském hřišti i v pavilonu levhartů mandžuských, umístění toalet najdete na mapě.

Když dělám doprovod osobě ZTP/P, platím vstupné?
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají umožněn vstup se slevou ze vstupného dle platného ceníku. Doprovod ZTP/P má vstup zcela zdarma. Ještě, aby ne…

Poskytujete slevy na vstupném pro větší skupiny?
Výši vstupného udržujeme dlouhodobě na velmi přátelské úrovni. Jedním z důvodů je i to, že se chceme vyhnout nepřehledné změti výhod pro nepřeberné množství zájemců. Žádné speciální slevy pro skupiny proto neposkytujeme. Finance ze vstupného slouží zoo k úhradě údržby, oprav a budování novinek v jejím 42,5 ha rozlehlém areálu. Jediná možnost jak na vstupném ušetřit, je tedy naplánovat návštěvu mimo hlavní sezónu. Kromě levnější vstupenky tak získáte zážitek z výrazně klidnější prohlídky, kdy navíc uvidíte zvířata často mnohem aktivnější než v létě. A nebojte, zazimováváme jen několik málo druhů, spočítali byste je na prstech rukou.

Jak funguje rodinná vstupenka, kolik vstupů na ni můžeme uplatnit?
POZOR - OD 1. 3. 2024 Již nelze zakoupit. Rodinnou vstupenkou podporujeme rodiny s dětmi. Její cena je 900,- Kč, platí rok od vytištění. Lze na ni uplatnit 10 jednotlivých vstupů (1 vstup = 1 osoba starší 3 let). V jeden den lze vyčerpat max. 5 jednotlivých vstupů. Děti do tří let mají vstup zdarma.

Vydáváte dárkové poukazy?
Když chcete udělat někomu radost, jistě Vám nebudeme stát v cestě. Naopak. Dárkové poukazy vydáváme na program „Dopoledne ošetřovatelem“ nebo „Zoo zadními vrátky“.
Dopoledne ošetřovatelem: Cena dvouhodinového programu činí 3.500,- Kč. V ceně je zahrnut doprovod jedné osoby. Obě osoby musí být starší 15 let. Pokud byste měli zájem, aby obdarovaný absolvoval pobyt sám je cena snížena na 3.000,- Kč. V případě zájmu naleznete podrobnější informace ZDE.
Zoo zadními vrátky: Chcete poznat zoologickou zahradu opravdu zblízka, dozvědět se nové informace o zvířatech a nakouknout do míst obyčejným návštěvníkům ukrytých? Objednejte si tento dárkový poukaz, nebo jím potěšte své blízké. Cena hodinového programu činí 2.500,- Kč. V ceně je zahrnut vstup pro max. 5 osob do zoo a hodinová exkluzivní prohlídka zoo a zázemí zoo s průvodcem. Podrobnější informace najdete ZDE.

Chceme koupit vstupenky jako dárek, jaké jsou možnosti?
Pokud chcete koupit vstupenky jako dárek, tak pro jejich objednání využijte online prodeje ZDE. Po uhrazení platby Vám objednané vstupenky dorazí do emailu. Vstupenky lze uplatnit v kterýkoliv den během jednoho roku od jejich vydaní. Více informací o prodeji vstupenek jako dárku najdete ZDE.

Co můžeme očekávat od projížďky safari vláčkem, je ho možné využít i jako dopravní prostředek mezi pavilony zoo?
Vláčkem se dostanete do míst, kam u nás pěší návštěvník nemá přístup. Budete projíždět v blízkosti volně se pohybujících zvířat jako ve skutečné divočině. Zároveň můžete cestu využít k naplánování trasy pěší prohlídky. Jízda vláčkem je bez průběžných zastávek. Jelikož provozování vláčku zajišťuje externí firma, je možné se s panem řidičem domluvit osobně na místě nebo předem telefonicky M: 778 025 006. Cesta trvá cca 30 minut, pasažéři jsou vysazeni na stejném místě, kde nastoupili. Více informací najdete ZDE.

Můžu navštívit zoo s kolem, koloběžkou, nebo děti na odrážedle?
Zoo Olomouc se nachází v kopcovitém terénu, tudíž z bezpečnostních důvodů není možné navštívit zoo s kolem, odrážedlem, koloběžkou a dalšími podobnými dopravními prostředky. Kolo si můžete zamknout do stojanu vedle restaurace Archa. Po zoo se pak pohybovat můžete po dvou, po čtyřech, ale prosíme po svých vlastních. Návštěvní řád pohyb na zmiňovaných prostředcích neumožňuje. Chráníme tak Vaše bezpečí, ale i bezpečí ostatních.

Jak dlouho po uzavření pokladen musíme opustit areál?
Zoo je nutné opustit 2 hodiny po uzavření pokladen. Jinak si Vás dáme do stavu zvířat a jen tak se od nás nedostanete.  Pokud Vám čas k návštěvě zoo schází, rádi Vás uvítáme další den.

Mohu si v zoo uložit své věci?
V prostoru východu můžete využít skříněk k uložení vašich věcí. Po vhození 5 Kč a uzamčení, můžete s klíčkem odejít a projít si v klidu náš areál, při následném odemčení skříňky Vám bude 5 Kč vráceno.

Kde mohu v zoo přebalit dítě?
Přebalovací pulty jsou k dispozici na obou toaletách pro handicapované v budově hlavního vchodu a na dámském WC u pavilonu levhartů mandžuských. Na toaletách u restaurace Pod Věží je pro maminky i tatínky s malými dětmi připravena uzavíratelná kojící místnost s přebalovacím pultem, přístupná z dámského i pánského WC.

Platí se u vás za fotografování, smí se vůbec fotografovat?
Všem nadšeným fotografům, kteří si přejí zachytit svůj den v zoo, nebo zdokumentovat zvířata sdělujeme, že fotografovat se smí a bez poplatku. Převážně v pavilonech Vás ale prosíme o nepoužívání blesku, tzn. blesk off. :-)

Budete mít do budoucna nějaká vozítka pro děti, na kterých bychom je mohli zahradou vozit?
Zoologická zahrada Olomouc se nalézá v lokalitě lesů podhůří Nízkého Jeseníku, terén zde je v mnohých místech velmi svahovitý. O návštěvy letecké záchranné služby ve chvíli, kdy se dítko vydá ve vozíku samo z prudkého kopce, zájem nejevíme. Z důvodu bezpečnosti a případných možných úrazů prozatím o tomto dopravním prostředku neuvažujeme a Vám děkujeme, že nás chápete.

Kde najdu mapu zoo?
Mapa zoo je umístěna přímo na našich webových stránkách ZDE. Při návštěvě zoologické zahrady jsou velké mapy pro snadnější orientaci návštěvníků umístěny hned na několika místech v areálu zoo, papírové mapy jsou obvykle k dispozici na pokladně či ve stánku s krmivem. Případně si můžete mapu v pdf formátu vhodnou k vytištění stáhnout ZDE.

Přílohy: 
Na tomto webu používáme soubory cookie

Na našich webových stránkách používáme soubory cookie, abychom vám poskytli co nejrelevantnější zážitek tím, že si zapamatujeme vaše preference a opakované návštěvy.
Kliknutím na „Přijmout vše“ souhlasíte s používáním všech souborů cookie. Můžete však kliknout na tlačítko „Nastavení souborů cookie“ a poskytnout kontrolovaný souhlas.

Tento web používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku při procházení webem. Z nich se ve vašem prohlížeči ukládají soubory cookie, které jsou kategorizovány podle potřeby, protože jsou nezbytné pro fungování základních funkcí webu. Používáme také soubory cookie třetích stran, které nám pomáhají analyzovat a porozumět tomu, jak tento web používáte. Tyto soubory cookie budou ve vašem prohlížeči uloženy pouze s vaším souhlasem. Máte také možnost odhlásit se z těchto souborů cookie. Ale odhlášení některých z těchto souborů cookie může ovlivnit váš zážitek z prohlížení.