Jak k nám

 

Příjezd autobusem DPMO:

Z hlavního vlakového nádraží se do Zoo Olomouc dostanete prostřednictvím autobusů č. 11 nebo 111, které odjíždí v 10-15 minutových intervalech ze stanoviště D před budovou ČD Olomouc - hlavní nádraží. Jízdní řády autobusů DPMO naleznete ZDE. Jízdné do MHD můžete zakoupit ve stánku PNS, v automatech, eventuálně přímo u řidiče, nebo pomocí SMS zprávy. Po asi 20 minutách jízdy se z výstupní stanice „Svatý Kopeček, ZOO“ vrátíte pár metrů zpět a vydáte se vpravo na 5-10 minutovou cestu do mírnějšího kopce po Darwinově ulici, kde se nalézá vstup do zahrady.

Příjezd automobilem:

Svatý Kopeček se nalézá asi 10 km od centra Olomouce na okraji Nízkého Jeseníku ve směru jízdy na Šternberk. Všechny hlavní příjezdové trasy do zoo jsou v Olomouci značeny místními směrovými šipkami. Na Svatý Kopeček můžete dojet ze dvou hlavních směrů.

Příjezd od Ostravy či Hradce Králové po silnici R35, od Brna R46 nebo od Přerova I/55:
Při příjezdu ze směru od Hradce Králové nebo Brna pokračujte po obchvatu Olomouce po R35 směrem na Ostravu. Rychlostní silnici opustíte na sjezdu č. 276 u Velkého Týnce. Tentýž sjezd použijte i při příjezdu ze směru od Ostravy. Dále pokračujete ve směru na centrum po I/55 (silnice od Přerova) až na světelnou křižovatku v místní části Hodolany, kde odbočíte na silnici II/635 směr Hranice na Moravě, Ostrava. Na posledním kruhovém objezdu v Olomouci odbočíte doleva směrem na Droždín, Samotišky, Šternberk. Na kruhovém objezdu na okraji obce Samotišky odbočíte doprava na Svatý Kopeček, kde budete téměř na konci obce před druhou autobusovou zastávkou odbočovat doleva k parkovišti zoo.

Příjezd od Šternberka po silnici I/46 nebo z centra Olomouce:
Po příjezdu ve směru od Šternberka do místní části Chválkovice odbočíte podle směrových šipek doleva směr Samotišky, Svatý Kopeček. Pokud pojedete z centra, držte se opět směrových šipek na zoo či směru na Šternberk. V místní části Chválkovice odbočíte doprava směrem na Samotišky, Svatý Kopeček. Kruhový objezd na okraji obce Samotišky projedete rovně směrem na Svatý Kopeček, kde budete téměř na konci obce před druhou autobusovou zastávkou odbočovat doleva k parkovišti zoo.

Zoo Olomouc na mapě.