Dopoledne ošetřovatelem

 

Dopoledne ošetřovatelem

Vážení návštěvníci,
s ohledem na zlepšující se epidemiologickou situaci spouštíme od 3. 5. 2021 rezervaci termínů programu Dopoledne ošetřovatelem. Podmínkou pro vstup do zázemí zoologické zahrady a absolvování programu je potvrzení o negativním testu na COVID19, případně otestování před jeho začátkem vlastním antigenním testem, který si přivezete.
Děkujeme za pochopení.

Vyzkoušejte si práci v zoologické zahradě a dostaňte se ke zvířatům blíže. Nebo tento zážitek věnujte formou dárkového poukazu těm, které si přejete potěšit.

Po připsání platby na účet zoo vystavíme dárkový poukaz s požadovaným krátkým textem, který Vám zašleme na uvedený email v elektronické podobě. Cena dvouhodinového programu činí 3.500,- Kč. V ceně je zahrnut doprovod jedné osoby starší 15 let, která může celý zážitek dokumentovat. Pokud byste měli zájem tento program absolvovat sám/sama, je cena snížena na 3.000,- Kč. Poukaz je možné využít jeden rok od data vydání, jeho platnost je po dohodě možno ve výjimečných případech prodloužit o 3 měsíce za cenu 500 Kč. Vaši další přátelé, děti a blízcí se mohou této akce účastnit po zaplacení vstupného pouze jako běžní návštěvníci a nemohou z bezpečnostních důvodů s Vámi vstupovat do zázemí pavilonů a ke zvířatům!

Kdo se může stát ošetřovatelem v zoo a co budete potřebovat?
Ošetřovatelem na jedno dopoledne se může stát každý, kdo dovršil věk alespoň 15 let. Pro osoby mladší 18 let však požadujeme doprovod osoby starší 18 let a písemný souhlas obou rodičů (pokud doprovodem není rodič). Během dvou hodin se skutečně z blízka seznámíte s prací ošetřovatelů i s mnoha zajímavými zvířaty. S sebou si vezměte pohodlné turistické oblečení s možností zašpinění, fotoaparát či videokameru. Doprovázet Vás bude ošetřovatel nebo zoolog. Část doby strávíte prací okolo zvířat (přípravou krmiva či úklidem a čištěním ubikací) a část bude věnována Vašemu seznámení s vybranými zvířaty. Pokud se ze zdravotních důvodů nemůžete některé z činností zúčastnit, upozorněte při rezervaci termínu na potřebu úpravy náplně programu. Standardní čas realizace je ve všední dny, kdy se Vám budeme moci plně věnovat, v době od 9:00. Některé programy mohou s ohledem na potřeby zvířat začínat dříve. Po ukončení "pracovního poměru" můžete samozřejmě v zoo zůstat jako běžní návštěvníci až do zavírací doby.

Jak správně postupovat v případě objednávky?

 • vyplňte a odešlete formulář, který naleznete ZDE a proveďte platbu.
 • před návštěvou je nejméně 4 týdny dopředu nutné domluvit termín realizace programu a zvířata, u kterých proběhne, a to mailem na adrese marketing@zoo-olomouc.cz.

Vzor poukazu:

Dárkový poukaz

Platbu za zážitkový program dopoledne ošetřovatelem můžete uskutečnit v hotovosti na ekonomickém oddělení zoo ve všední dny v době od 7:00 do 15:00 h nebo převodem na bankovní účet 1805657389/0800, variabilní symbol 12, do zprávy pro příjemce uveďte text dopoledne a své jméno.
Program je možné realizovat v pracovních dnech dopoledne od 9:00 hodin (případně i dříve s ohledem na druh zvířete).
Termín je zapotřebí domluvit minimálně 4 týdny dopředu na emailové adrese marketing@zoo-olomouc.cz. Rezervace požadovaného termínu je závislá na volbě zvířat, se kterými se chcete seznámit. Dvě hodiny, po které program probíhá, je možné strávit na dvou z následujících míst. Obdarovaný volí vždy kombinaci dvou chovatelských úseků – jeden ze skupiny A, druhý ze skupiny B.
Případně je možná i volba dvojice ze skupiny B.

Skupina A
 • žirafy
 • Jihoamerický pavilon (mravenečníci, lenochodi, kotuli)
 • Klokani, psouni, velbloudi
 • Kalahari (medojedi, hrabáči, surikaty)
 • Opice (lemuři)
 • Opice (makaci a ostatní primáti)
 • Vlci a medvědi (probíhá pouze duben, květen, červen, září, říjen, listopad)
Skupina B
 • Sobi a pižmoni
 • Terária
 • Akvária
 • Safari Euroasie
 • Safari Afrika, zebry a pakoně
 • Papoušci a jiní ptáci
 • Pavilon netopýrů a kozorožci (program probíhá vždy od 8.00)
 • Ptačí voliéry (jeřábi, hadilovi, ibisi, vodní ptactvo a další)

Pokud byste měli zájem o jiné zvíře, sdělte nám svůj požadavek a my se na něj pokusíme zareagovat. Z bezpečnostních důvodů nelze tento program realizovat u všech druhů zvířat. Krmení kočkovitých šelem či plavání se žraloky není možné uskutečnit.