Dopoledne ošetřovatelem

 

Dopoledne ošetřovatelem

Vyzkoušejte si práci v zoologické zahradě a dostaňte se ke zvířatům blíže. Nebo tento zážitek věnujte formou dárkového poukazu těm, které si přejete potěšit.

Po připsání platby na účet zoo vystavíme dárkový poukaz s požadovaným krátkým textem, který si můžete vyzvednout osobně nebo Vám jej zašleme poštou. Platnost je jeden rok od data vydání. Cena dvouhodinového programu činí 2.500,- Kč. V ceně je zahrnut doprovod jedné osoby starší 15 let, která může celý zážitek dokumentovat. Pokud byste měli zájem tento program absolvovat sám/sama, je cena snížena na 2.000,- Kč. Vaši další přátelé, děti a blízcí se mohou této akce účastnit po zaplacení vstupného pouze jako běžní návštěvníci a nemohou z bezpečnostních důvodů s Vámi vstupovat do zázemí pavilonů a ke zvířatům!

Kdo se může stát ošetřovatelem v zoo a co budete potřebovat?
Ošetřovatelem na jedno dopoledne se může stát každý, kdo dovršil věk alespoň 15 let. Pro osoby mladší 18 let však požadujeme písemný souhlas obou rodičů. Během dvou hodin se skutečně z blízka seznámíte s prací ošetřovatelů i s mnoha zajímavými zvířaty. S sebou si vezměte pohodlné turistické oblečení s možností zašpinění, fotoaparát či videokameru. Doprovázet Vás bude ošetřovatel nebo zoolog. Část doby strávíte prací okolo zvířat (přípravou krmiva či úklidem a čištěním ubikací) a část bude věnována Vašemu seznámení s vybranými zvířaty. Pokud se ze zdravotních důvodů nemůžete některé z činností zúčastnit, upozorněte při rezervaci termínu na potřebu úpravy náplně programu. Standardní čas realizace je ve všední dny, kdy se Vám budeme moci plně věnovat, v době od 9:00 h. Po ukončení "pracovního poměru" můžete samozřejmě v zoo zůstat jako běžní návštěvníci až do zavírací doby.

Jak správně postupovat v případě objednávky?

 • proveďte platbu a po jejím uskutečnění vyplňte a odešlete formulář, který naleznete ZDE.
 • před návštěvou je nejméně 14 dní dopředu nutné domluvit termín realizace programu a zvířata, u kterých proběhne, a to mailem na adrese marketing@zoo-olomouc.cz.

Vzor poukazu:

Dárkový poukaz

Platbu za zážitkový program dopoledne ošetřovatelem můžete uskutečnit v hotovosti na ekonomickém oddělení zoo ve všední dny v době od 7:00 do 15:00 h nebo převodem na bankovní účet 1805657389/0800, variabilní symbol 12, do zprávy pro příjemce uveďte text dopoledne a své jméno.
Program je možné realizovat v pracovních dnech dopoledne, ideálně od 9,00 hodin.
Rezervace požadovaného termínu je závislá na volbě zvířat, se kterými se chcete seznámit. Dvě hodiny, po které program probíhá, je možné strávit na dvou z následujících míst. Jakou kombinaci si zvolíte je zcela na Vás.

 • žirafy
 • Jihoamerický pavilon (mravenečníci, lenochodi, kotuli veverovití, případně hroznýši)
 • klokani, psouni, velbloudi
 • sobi
 • opice (lemuři kata nebo makaci)
 • papoušci a jiní ptáci (kakadu bílý, ara ararauna, ara vojenský, plameňáci, zoborožci a jiní)
 • terária (hadi, ještěři, exotický hmyz)
 • Safari Euroasie (kozorožci, siky, mufloni, daňci, kozy bezoárové)
 • mořská akvária
 • pavilon Kalahari (surikaty, hrabáči a další)

Pokud byste měli zájem o jiné zvíře, pak nám sdělte svůj požadavek, na který bychom mohli reagovat. Ne u všech zvířat ale tento program organizujeme, krmení šelem či plavání se žraloky není opravdu možné z bezpečnostních důvodů uskutečnit.