ZOO OLOMOUC je z důvodu nařízení vlády do odvolání UZAVŘENA.
Rádi byste nás podpořili? Klikněte ZDE!

Dopoledne ošetřovatelem

 

Dopoledne ošetřovatelem

Vážení návštěvníci,
z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace v naší republice s politováním oznamujeme, že až do odvolání jsme nuceni zrušit plánované i zamýšlené termíny tohoto programu.
Současně s touto pro vás nemilou skutečností si vás dovolujeme informovat, že platnost všech poukazů prodlužujeme do 31. 12. 2021. O opětovném obnovení Vás budeme včas informovat.
Děkujeme za pochopení.

Vyzkoušejte si práci v zoologické zahradě a dostaňte se ke zvířatům blíže. Nebo tento zážitek věnujte formou dárkového poukazu těm, které si přejete potěšit.

Po připsání platby na účet zoo vystavíme dárkový poukaz s požadovaným krátkým textem, který si můžete vyzvednout osobně nebo Vám jej zašleme poštou. Cena dvouhodinového programu činí 3.500,- Kč. V ceně je zahrnut doprovod jedné osoby starší 15 let, která může celý zážitek dokumentovat. Pokud byste měli zájem tento program absolvovat sám/sama, je cena snížena na 3.000,- Kč. Poukaz je možné využít jeden rok od data vydání, jeho platnost je po dohodě možno ve výjimečných případech prodloužit o 3 měsíce za cenu 500 Kč. Vaši další přátelé, děti a blízcí se mohou této akce účastnit po zaplacení vstupného pouze jako běžní návštěvníci a nemohou z bezpečnostních důvodů s Vámi vstupovat do zázemí pavilonů a ke zvířatům!

Kdo se může stát ošetřovatelem v zoo a co budete potřebovat?
Ošetřovatelem na jedno dopoledne se může stát každý, kdo dovršil věk alespoň 15 let. Pro osoby mladší 18 let však požadujeme doprovod osoby starší 18 let a písemný souhlas obou rodičů (pokud doprovodem není rodič). Během dvou hodin se skutečně z blízka seznámíte s prací ošetřovatelů i s mnoha zajímavými zvířaty. S sebou si vezměte pohodlné turistické oblečení s možností zašpinění, fotoaparát či videokameru. Doprovázet Vás bude ošetřovatel nebo zoolog. Část doby strávíte prací okolo zvířat (přípravou krmiva či úklidem a čištěním ubikací) a část bude věnována Vašemu seznámení s vybranými zvířaty. Pokud se ze zdravotních důvodů nemůžete některé z činností zúčastnit, upozorněte při rezervaci termínu na potřebu úpravy náplně programu. Standardní čas realizace je ve všední dny, kdy se Vám budeme moci plně věnovat, v době od 9:00 h. Po ukončení "pracovního poměru" můžete samozřejmě v zoo zůstat jako běžní návštěvníci až do zavírací doby.

Vzor poukazu:

Dárkový poukaz

Platbu za zážitkový program dopoledne ošetřovatelem můžete uskutečnit v hotovosti na ekonomickém oddělení zoo ve všední dny v době od 7:00 do 15:00 h nebo převodem na bankovní účet 1805657389/0800, variabilní symbol 12, do zprávy pro příjemce uveďte text dopoledne a své jméno.
Program je možné realizovat v pracovních dnech dopoledne od 9:00 hodin.
Termín je zapotřebí domluvit minimálně 4 týdny dopředu na emailové adrese marketing@zoo-olomouc.cz. Rezervace požadovaného termínu je závislá na volbě zvířat, se kterými se chcete seznámit. Dvě hodiny, po které program probíhá, je možné strávit na dvou z následujících míst. Jakou kombinaci si zvolíte je zcela na Vás.

  • žirafy
  • Jihoamerický pavilon (mravenečníci, lenochodi, kotuli veverovití, případně hroznýši) - probíhá pouze úterý - čtvrtek
  • klokani, psouni, velbloudi
  • sobi
  • opice (lemuři kata nebo makaci) – probíhá pouze ve středu
  • papoušci a jiní ptáci (kakadu bílý, ara ararauna, ara vojenský, plameňáci, zoborožci a jiní)
  • terária (hadi, ještěři, exotický hmyz)
  • Safari Euroasie (kozorožci, siky, mufloni, daňci, kozy bezoárové)
  • mořská akvária
  • pavilon Kalahari (surikaty, hrabáči a další)

Pokud byste měli zájem o jiné zvíře, pak nám sdělte svůj požadavek, na který bychom mohli reagovat. Ne u všech zvířat ale tento program organizujeme, krmení šelem či plavání se žraloky není opravdu možné z bezpečnostních důvodů uskutečnit.