Plánované uzávěry v areálu zoo

Připravujeme

 

SAFARI V ZOO OLOMOUC

Počínaje rokem 2012 počala Zoo Olomouc připravovat přestavbu rozlehlého areálu zahrady do podoby safari. Koncept je postupně přebudovat celkem 17 původních výběhů do 5 rozlehlých areálů, jejichž celková výměra dosáhne přibližně 19 hektarů. Tyto areály budou svým pojetím koncipovány do tematických zoogeografických zón: Euroasie, Severní Amerika, Afrika, Austrálie a Arktida. Návštěvníci můžou vjíždět do areálu jako pasažéři safari vláčku, který dříve projížděl pouze po obchůzkové trase zoo. Takto se návštěvníci dostanou i do částí zoo, jež dosud nikdy nebyly veřejnosti přístupné a zároveň bude trasa safarivláčku odkloněna od obchůzkové.


Stavba Safari v Zoo Olomouc je v realizační fázi rozvržena následovně:

Euroasie - otevřena v roce 2013 
Zde najdete: zubr evropský, los evropský, kozorožec kavkazský, sika vietnamský, muflon, koza bezoárová, daněk mezopotámský

Afrika - otevřena v roce 2015
Zde najdete: oryx jihoafrický, žirafa Rothschildova

V dalších letech jsou plánovány tyto etapy:

Amerika
V roce 2017 byla zahájena přestavba původních výběhů vlků do podoby Safari Amerika. Z několika menších výběhů vzniká jeden velký, který bude po dokončení obývat smečka vlků Hudsonových.
Zde najdete: vlk Hudsonův

Austrálie
Zde najdete: emu hnědý, klokan rudý, klokan parma

Arktida
Zde najdete: sob polární

 

AFRICKÉ MOKŘADY

Centrální část zoo díky zbrusu novému pavilonu Kalahari a krásně opravené voliéře získá na atraktivnosti. Zbývá ale ještě bývalý rybníček, který si svůj neutěšený vzhled rozhodně nezaslouží. Delší dobu fungoval jako zázemí pro různé stavby a odměnou mu bude zvětšení jeho vodní plochy, vytvoření ostrůvku a úprava prostoru směrem k voliéře. Demografickým pojetím se začlení do afrického kontinentu a zabydlí se na něm velmi atraktivní zástupci tamní fauny. Vše je projednáno na patřičných místech, projekt se zpracovává, a štětkouni i hadilovi už se nemůžou dočkat, až se pořádně ukáží návštěvníkům. Samozřejmě, že budou mít i nové sousedy, budou jimi např. pelikáni a kočkodani.

Fotogalerie