Novinky

 

CO DĚLAJÍ ZVÍŘATA V ZIMĚ?

CO DĚLAJÍ ZVÍŘATA V ZIMĚ? TAK TO SE PŘIJĎTE PODÍVAT! 

Je mýtem a pověrou zároveň, že v zimě v zoologické zahradě není co k vidění. Naopak. Zimní procházka zpestřená pohledem na zvířata je více než příjemná. „Během zimy je možné si užít zvířat, která se naopak v létě před pálícím sluncem ukrývají,“ vysvětluje zooložka Jitka Vokurková. A k tomu všemu…snížené vstupné platí ještě po celý měsíc únor.
KLOKANI NA SNĚHU, NEBO V 1+1
Zvířata, která v olomoucké zahradě chováme, jsou za léta strávená v ní mnohdy teplotně adaptovaná. A tak můžeme vidět třeba i klokany na sněhu, jejichž přirozená domovina v Austrálii během roku jistě skýtá zcela jiné teploty, než panují zde v zimních měsících. Klokani mají k dispozici své 1+1 s vyhřívanou podlahou.
ZIMOVIŠTĚ
Samozřejmě však dbáme na to, aby zvířata, jimž chladné měsíce přirozeností nejsou, nikterak netrpěla. Některá tráví část roku na svých zimovištích – adax, oryx, jisté druhy opeřenců, jiná jako třeba žirafy bývají ve své vnitřní ubikaci a ven se chodí podívat třeba jen na omezenou dobu. Opice pobývají taktéž ve svých vytápěných pavilonech.
MAKACI SNESOU VŠECHNO
Naopak makaci červenolící jsou vybaveni hustou srstí a nic jim neschází. Zimu tráví ve výběhu, ale ponecháváme jim možnost ukrýt se v přístřešku, v němž je podlaha částečně vyhřívaná podlahovým topením a kde dostávají krmení.
ZIMNÍ LABUŽNÍCI
A pak jsou však i zvířata taká, kterým třeskutá zima nejen sluší, ale i lahodí. Ať už se jedná o tygra ussurijského, soby, mandžuské levharty, sovice sněžní, všechny horské kopytníky, aj.
Vypadá to tady, jakoby tuší smýknul pan Lada sám…Letos se sníh v zahradě skutečně drží. A drží se tu
i zvířata, kterých je nemálo.