Novinky

 

COVID-19 A ZOO

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace v republice, vyhlášení nouzového stavu a současně z rozhodnutí Bezpečnostní rady statutárního města Olomouce se veškeré akce měsíce října pro veřejnost ruší. Výukové programy pro školy budou probíhat pouze částečně a s režimovým opatřením. Zahrada však stále zůstává pro návštěvníky otevřená s dodržováním pravidla 3R. „Snažíme se dělat rozdíl mezi obavou a obezřetností. Obezřetnost je však v těchto dnech už na místě. Je potřeba chránit naše zaměstnance před nákazou, abychom zajistili řádný chod zahrady. Zvířata potřebují denní péči bez ohledu na covidovou situaci,“ dodává ředitel Dr. Ing. Radomír Habáň. 

OTEVÍRACÍ DOBA

Otevírací doba zahrady je prozatím jakýmkoliv nařízením nedotčena a zůstává ve standardním režimu. 

OMEZENÍ VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ A PROGRAMŮ PRO VEŘEJNOST

Do odvolání je zrušen program Dopoledne ošetřovatelem. Programy pro školy nenabízí setkání s kontaktním zvířetem, v případě dotykové zoo je potřeba, aby počet žáků v interiéru nepřesáhl hranici 10 osob, v exteriéru pak 20. 

ZRUŠENÍ AKCÍ MĚSÍCE ŘÍJNA

Veškeré říjnové akce pro návštěvníky jsou zrušeny. 

 3R

V celém areálu je potřeba zachovávat rozestup 2 metrů. Taktéž jsou k dispozici stojany s dezinfekcí. Vstup do pavilonů je povolen pouze s rouškou.