Plánované uzávěry v areálu zoo

Novinky

 

Králíkovství a mláďata lemurů

Vyhledávaný kozí výběh, kde se mohou návštěvníci dostat přímo mezi zvířata, nakrmit je krmením zakoupeným u vstupu nebo v automatech a také čtyřnohé obyvatele hladit, jsme obohatili o novou atrakci. V jeho prostoru vyrostlo během června „KRÁLÍKOVSTVÍ“ založené na stejném principu, jen s jiným osazenstvem. Děti i dospělí se v něm ocitnou mezi ušáky. Výběh byl nějakou dobu ve zkušebním provozu, protože ne vždy fungují nově budovaná zařízení v zoo dle očekávání. Zvířata totiž mají trochu jiný pohled na svět než my lidé. Věříme, že tento prostor svůj účel splní a bude nám i návštěvníkům dělat jen samou radost.

V srpnu přibyla ke třem jarním mláďatům lemurů kata ještě dvojčata. První dvojčata těchto poloopic se u nás narodila v roce 2014 o rok později jsme odchovali dokonce dvoje a pak se dva roky rodili jen jedináčci. Nyní je možné opět pozorovat dva mrňouse přisáté k hrudníku jedné matky a navíc kolem nich poskakující tři jarní raubíře. Ti už totiž nevydrží chvíli v klidu a neustále vymýšlejí nějaké lumpárny.

 Když k tomu přičteme příjemný stín, kterého je u nás v areálu stále dostatek, je nyní návštěva Zoo Olomouc ideální volbou na výlet.

Fotogalerie