Novinky

 

Mezinárodní noc pro netopýry

2. 9. (18:00 - 21:00)

Pokladny zoo jsou otevřeny až do 19:30

Procházka večerní zoologickou zahradou, kde se zájemci s netopýry nejen setkají, ale dozví se i hromadu zajímavostí ze života letounů. Rozdíl mezi kaloněm a netopýrem, proč netopýři vydávají ultrazvukové signály a co dělají v zimě, to všechno osvětlí odborník na slovo vzatý RNDr. Jiří Šafář, člen České společnosti pro ochranu netopýrů.  Účastníci absolvují fundovanou přednášku, ale i interaktivní hru a přítomnost lovících netopýrů dokáže příslušná technika.

Program

PŘEDNÁŠKA
Celá akce bude zahájena zajímavou přednáškou v prostorách vstupu do zoo. Prezentace Vám přiblíží letouny a obzvlášť  netopýry žijící v našich lesích, dozvíte se kde jsou doma, jak loví a co je ohrožuje.

PRAKTICKÉ UKÁZKY VÝZKUMU
Na dětském hřišti v areálu zoo se seznámíme s metodami výzkumu netopýrů a s jeho významem. Chybět nebudou ani praktické ukázky ve formě poutavých her, ze kterých si děti odnesou pěkné okroužkování.

VYCHÁZKA ZA NETOPÝRY
Vyrazíme samozřejmě také do terénu! Při procházce po zoo nám přístroje pomohou najít volně žijící letouny a poslechnout si, jak dělá netopýr nebo kaloň. A navštívíme i ty druhy, které jsou v zoo chovány.

Akce je finančně podpořena SFŽP a MŽP

Fotogalerie