Zoo Olomouc je od pondělí 12. dubna 2021 opět otevřena! Info zde >
Rádi byste nás podpořili? Podrobnější informace o možnostech naleznete na zvláštní stránce. Předem děkujeme!

Novinky

 

Nová mláďata

Před víkendem přidáváme aktuální foto našich medvíďat. Proběhlo další vážení, mají 2,4 kg. První otevřela oči samička, ale teď už vidí oba a začínají se rozhlížet po okolí. Nicméně matka je stále v zimním režimu a v prostorách medvědince je třeba dodržovat naprostý klid.
Mláďata ovšem přibývají i u jiných zvířat. Od začátku roku se narodilo pět oryxů jihoafrických, z nichž jedno bylo mrtvé, ostatním se daří výborně a krásně rostou. U oryxů očekáváme ještě dvě až tři mláďata.
13. ledna se narodil pakůň běloocasí. Ze dvou mláďat binturongů přežila pouze samička, která měla při vážení 1,3 kg a krásně prospívá.
Z vaků vyskočili sameček a samička klokana rudého. Máme tři jehňata ovce kamerunské. Hnízdí řada papoušků a u papoušků černotemenných už i vylétlo mládě.
Posledními přírůstky jsou týden stará dvojčata kosmanů běločelých a jehňata ovcí valašek, z nichž jedno se narodilo začátkem tohoto týdne a druhé dnes v noci.
Z uvedeného výčtu je zřejmé, že to v zoo žije. Sníh už téměř odtál a my se těšíme na návštěvníky, kteří si chtějí užít klidný den, čerstvý vzduch a okouknout co je u nás nového.

Fotogalerie