Plánované uzávěry v areálu zoo

Novinky

 

Nová mláďata

Před víkendem přidáváme aktuální foto našich medvíďat. Proběhlo další vážení, mají 2,4 kg. První otevřela oči samička, ale teď už vidí oba a začínají se rozhlížet po okolí. Nicméně matka je stále v zimním režimu a v prostorách medvědince je třeba dodržovat naprostý klid.
Mláďata ovšem přibývají i u jiných zvířat. Od začátku roku se narodilo pět oryxů jihoafrických, z nichž jedno bylo mrtvé, ostatním se daří výborně a krásně rostou. U oryxů očekáváme ještě dvě až tři mláďata.
13. ledna se narodil pakůň běloocasí. Ze dvou mláďat binturongů přežila pouze samička, která měla při vážení 1,3 kg a krásně prospívá.
Z vaků vyskočili sameček a samička klokana rudého. Máme tři jehňata ovce kamerunské. Hnízdí řada papoušků a u papoušků černotemenných už i vylétlo mládě.
Posledními přírůstky jsou týden stará dvojčata kosmanů běločelých a jehňata ovcí valašek, z nichž jedno se narodilo začátkem tohoto týdne a druhé dnes v noci.
Z uvedeného výčtu je zřejmé, že to v zoo žije. Sníh už téměř odtál a my se těšíme na návštěvníky, kteří si chtějí užít klidný den, čerstvý vzduch a okouknout co je u nás nového.

Fotogalerie