Novinky

 

Slečna Binturongová

Ve středu 27. 1. se rodilo u binturongů. Ošetřovatelé zpočátku pozorovali jedno mládě, které vypadalo v pořádku. Matka se o něj starala, ale byla s ním schovaná v porodním boxu.

Na pavilonu šelem probíhala už v tu dobu oprava jednoho z velkých akvárií, která s sebou nezbytně nesla zvýšenou hlučnost. Ošetřovatelé se tedy snažili dopřát rodince alespoň maximální soukromí a návštěvy jejich ubikace omezovali na nezbytně nutnou míru. Matka si na probíhající práce před porodem už zvykla a na její mateřské péči, kterou projevila v předchozích případech, se nic nezměnilo. Chování rodinky bylo pod bedlivým dohledem a v neděli bylo příjemným překvapením, když se ukázalo, že mláďata jsou dvě. Jedno však špatně pilo a po několika dnech uhynulo. Druhé, neposednou holčičku, se podařilo úspěšně odchovat. Nyní už je samostatná a baví návštěvníky svými roztomilými kousky.

Chov v ZOO OLOMOUC

V olomoucké zoo se s binturongy návštěvníci poprvé setkali v roce 1990. Tehdy se postupně narodila 3 mláďata, pouze o jediné pečovala matka sama. U dvou ostatních se péče ujal v prvním případě ošetřovatel, ve druhém domácí kočka. Od roku 1998 byla snaha sestavit nový chovný pár, úspěch se dostavil až s nynějším párem. Gerry (*2006 Menagerie Paris) a Terezka (*2009 Zoo Praha) přivedli na svět své první mládě v roce 2012 a odchovy se začaly opět dařit. Nynější samička je jejich pátým potomkem.