Plánované uzávěry v areálu zoo

Novinky

 

VEČER DUCHŮ V ZOO OLOMOUC STÁL ZA TO!

Večer duchů se v Zoo Olomouc koná již pravidelně, a to od roku 2009. 12. ročník si nenechalo ujít 3690 návštěvníků. Pevnost poznání si připravila roztodivné pokusy, kterých se mohli účastnit i malí čarodějové. Letos poprvé zavítala do zoo i Rusalka s Vodníkem z Moravského divadla Olomouc a z místních bažin zapěla proslulou árii Měsíčku na nebi hlubokém. Ceny si odnesly i nejdůmyslnější masky jak v dětské, tak v dospělé kategorii. Atmosféru zahrady dotvářel historický spolek Kirri na své Strašidelné stezce. „Na výzdobě celého areálu jsme pracovali jako tým a tak, aby si návštěvníci tento výjimečný večer v ne zcela radostné době užili,“ dodává ředitel Zoo Olomouc Dr. Ing. Radomír Habáň.
Už v dobách dávno minulých lidé věřili, že se mrtví po několik dalších let po svém skonu navrací mezi živé. Berou však na sebe podobu pouze ducha, kterému ve chvíli, kdy putuje zpět do svého neživého světa, svítí lampičkami, aby nebloudil. Děkujeme vám všem, kteří jste zahradu rozsvítili.
23. 10. - 31. 10.
Plný areál vydlabaných dýní, poletující mrtvá nevěsta, kaplička ukrytá v pavučinách, hadi, štíři a jiná havěť, smrtka s kosou, nešťastný příběh svatebčanů, spousta bludiček, světélek, obživlý voják, Dracula, piráti, aj. To vše k vidění v Zoo Olomouc až do konce příštího týdne.

Fotogalerie