Zoologická zahrada Olomouc
Vstupenky online
Novinky
Novinky 2021
Novinky 2020
Novinky 2019
Novinky 2018
Novinky 2017
Novinky 2016
Archiv novinek 2002-2015
Návštěva
Otevírací doba
Vstupné
Jak k nám
Mapa zoo
Akce v zoo
Gastro
Služby
Atrakce
Návštěvní řád
Časté dotazy
O zoo
Historie
Připravujeme
Časopis Oryx
Výroční zprávy
Mezinárodní spolupráce
Volná místa, výběrová řízení
Pro média
Kontakty
Ochrana přírody
Povinné info
Partneři
Zvířata a expozice
Zvířata
Expozice
Programy
Školy
Firmy
Dopoledne ošetřovatelem
Zoo zadními vrátky
Dárkové vstupenky
Příměstské tábory v Zoo Olomouc
Podpořte Zoo
Adopce zvířat
Dárcovský účet
Dárcovské SMS
Mám v péči
Dobrovolnická výpomoc
Vstupenky online
Vyhledávání
Hledat
Zoo Olomouc je od pondělí 12. dubna 2021 opět otevřena!
Info zde >
Rádi byste nás podpořili? Podrobnější informace o možnostech naleznete na
zvláštní stránce
. Předem děkujeme!
Zvířata
v naší zoo
Ptáci
Savci
Plazi
Ryby
Bezobratlí
Všechna zvířata
Všechna zvířata
Přečtěte si něco o našich zvířatech
Adax
V přírodě je téměř vyhubený, v severní Africe byly pro adaxe zřízeny rezervace, kam zvířata poskytla i olomoucká zoo. V rámci evropského záchranného programu jsme se v roce 1996 zúčastnili i reintrodukce tří našich samců do rezervace v Maroku.
detail
Agama černokrká
Zatímco samice jsou nenápadně zbarvené, samci jsou větší a dokážou se krásně vybarvit.
detail
Agama límcová
Při vyrušení roztahuje velký kožovitý límec, je to strategie, která má za účel odradit případného útočníka tím, že se z drobného ještěra opticky náhle stane mnohem větší zvíře. Pokud tato taktika nepomůže, dokáže se vztyčit a vydat se na rychlý útěk jen po zadních nohách.Límec používají samci i při imponování a vzájemných soubojích. Dožívá se 8 - 10 let.
detail
Agama západoafrická
Mladí jedinci, samice a nízko postavení samci mají nevýrazné šedohnědé zbarvení. Dominantní samci v období rozmnožování mívají výrazně oranžově zbarvenou hlavu a modré tělo. Dříve byla považována za poddruh agamy osadní, které se často vyskytují i poblíž lidských obydlí.
detail
Agapornis růžohlavý
Žije v lesnatých oblastech na omezeném území ve východní Africe. Celkový počet těchto agapornisů se odhaduje na méně než 20 000 jedinců, jejich stavy v přírodě se neustále snižují v důsledku využívání jejich přirozeného prostředí k zemědělským účelům.
detail
Amazoňan modročelý
Na většině území je běžný a není ohrožený, ale také jeho stavy vlivem odchytu klesají. Dá se velmi dobře ochočit a často se chová v zajetí.
detail
Amazonek šupinkový
I když i jeho stavy v přírodě klesají, stále patří ve své domovině k nejhojnějším druhům papoušků. Jméno dostal podle prince Maximiliána z Wied-Neuwiedu.
detail
Ara arakanga
Dožívá se 40-50 let, výjimečně až 70 let. Stejně jako ostatní ary se naučí dobře napodobovat lidská slova nebo jiné zvuky.
detail
Ara ararauna
Velmi často se chová v zoologických zahradách i u soukromých chovatelů, také indiáni ochočené ary často chovají ve svých chýších. Jejich stavy v přírodě jsou poměrně uspokojivé hlavně díky obrovskému areálu rozšíření. Patří mezi dlouhověké papoušky a dožívá se i přes 50 let.
detail
Aratinga černohlavý
Ve své domovině je často považován za škůdce, který ničí úrodu na polích i v sadech a na většině území není ohrožený. Často se chová i v zoologických zahradách a u soukromých chovatelů, ale pro jeho hlasitý křik se nedoporučuje chov v domácnosti.
detail
Aratinga sluneční
Ozývají se velmi hlasitým křikem a v přírodě je snadnější tyto aratingy slyšet nežli vidět, jejich výrazné žlutooranžové zbarvení připomíná květy v korunách stromů. Dožívají se 20 až 30 let. V přírodě jsou ohroženi lovem pro chov v zajetí i úbytkem jejich přirozeného prostředí.
detail
Bažant paví
V době toku kohout před slepicí roztahuje křídla a ocas až jsou dobře viditelná barevná oka na peří.
detail
Bažant stříbrný
Na velkém areálu rozšíření vytváří celou řadu poddruhů, které se liší velikostí i zbarvením. POTRAVA
detail
Bažant Wallichův
V přírodě je ohrožený lovem, jeho populace se odhaduje na pouhých 6 000 kusů.
detail
Binturong
Binturong je velmi zvláštní a mezi laiky poměrně neznámé zvíře. Patří mezi cibetkovité šelmy, ale pro svůj zvláštní vzhled se v angličtině někdy nazývá bearcat, což v překladu znamená "medvědokočka". Velmi dobře šplhá a má ovíjivý ocas za který se může i zavěsit. Dožívá se přes dvacet let.
detail
Bodlok proužkovaný
Název bodlok vznikl podle dvou ostrých kostěných trnů, které mají tyto ryby umístěné v pochvách po stranách ocasu. Ryby je při podráždění vztyčí a používají ke své ochraně i ke vzájemným soubojům, velké druhy mohou ošklivě poranit i potápěče.
detail
Stránky
1
2
3
4
5
…
>
>>
Nejnovější
články
Buďte v obraze
ZOO V PONDĚLÍ OTEVÍRÁ! A ZODPOVÍDÁ NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY...
Na základě usnesení vlády ze dne 6. dubna 2021 bylo Ministerstvem zdravotnictví nařízeno Mimořádné opatření, které od 12. 4. 2021 upravuje provoz zoologických zahrad. Níže přinášíme odpovědi na...
9. 4. 2021
Do zoo zavítal dudek
Jako svou zastávku na tahové cestě si včera vybral areál zoologické zahrady dudek chocholatý (Upupa epops). Většinu času trávil v okolí vyhlídkové věže, kde v trávě aktivně pátral po potravě....
9. 4. 2021
ON TAK RÁD TRSAL, TRSAL
To si možná říkají všichni, kteří tak rádi v těsné blízkosti vstupu do zoo pozorovali lemury kata. Aby návštěvníci, kteří do zoo stále nemohou, smutnili o něco méně, přinášíme dobrou zprávu. Je...
4. 4. 2021
Podpořte naši zoo
Nově můžete kromě adopcí udělat radost zvířecímu kamarádovi ze zoo i jiným způsobem. Právě proto je tu projekt „Mám v péči“, kde můžete přispět i menší částkou od 50 do 300 Kč. Úhrada probíhá...
29. 3. 2021